مکانیک سیار غرب تهران

امروزه گیربکس های اتوماتیک به دلیل راحتی بالا و عملکرد خوبی که ارائه می کنند مورد توجه بسیاری از خریداران قرار دارند.اما گیربکس های اتوماتیک  نیازمند دقت در نگهداری هستند چرا که در صورت بروز مشکل در آن ها هزینه های نسبتا گزافی را روی دست مالک خودرو خواهندگذاشت.

یکی از مواردی که در گیربکس های اتوماتیک باید به آن توجه زیادی کرد روغن گیربکس است.

گیربکس  اتوماتیک از قطعات و بخش های زیادی تشکیل شده است که به مرور زمان مستهلک شده و این کار در کنار حرارتی که دورن گیربکس وجود دارد سبب آسیب  روغن گیربکس  می شود،به همین خاطر لازم است تا در کیلومتر های مشخص  روغن گیربکس  اتوماتیک را تعویض کنیم تا گیربکس آسیب نبیند و عمل انتقال قدرت به خوبی و بدون ضربه و کاهش راندمان انجام شود .

 لازم است برای تعویض  روغن گیربکس اتوماتیک از نوع روغن و بازه زمانی تعویض روغن توصیه شده توسط کارخانه سازنده خودور استفاده شود.

انتخاب نادرست که متاسفانه امروز در کشور ما به خاطر نداشتن آگاهی لازم و علم شاهد آن هستیم باعث کم شدن طول عمر گیربکس شما و ایجاد آسیب در طولانی مدت و در پی آن هزینه های سنگین برای مالک خودرو می باشد.

اقدامات کارسا موتورز:

۱) چک کردن کامپیوتر گیربکس و عملگرهای آن توسط دستگاه دیاگ

۲)چک کردن سطح روغن گیربکس و کیفیت آن

۳)در صورت نیاز تعویض روغن گیربکس با دستگاه  تمام اتوماتیک،که ابتدا داخل گیربکس را شسته و بعد روغن نو را در گیربکس تزریق می کند.

۴)تعویض یا شستشوی صافی گیربکس اتوماتیک ( برخی خودروها )

۵) تست رانندگی ( DRIVE TEST )